Girls in Motion

Zespół rokendrolowy z Wrocławia zaprasza na swoją stronę.

„Cząstki elementarne”

Cząstki elementarne. Historia pewnej płyty…

Słowa ułożone podczas podróży pociągiem i spacerów z odtwarzaczem MP3. W ruchu. Dźwięki zrodzone ze wspólnoty (również mieszkaniowej). Droga naszej pocztówki muzycznej tamtych dni była długa i wyboista. Nie byłoby jej bez wsparcia kilku genialnych ludzi.

Pierwszy na naszej drodze pojawił się Kamil Zawadzki, który stał się przewodnikiem duchowym i artystycznym. Plakaty i grafiki jego autorstwa to jedno. Lecz to wizja Kamila na umieszczenie naszej muzyki w jego  filmie, tak naprawdę zaciągnęła nas po raz pierwszy do studia. Do Disease Studio, w którym razem z Łukaszem Spuziakiem nagraliśmy dwa z założenia zupełnie różne od siebie numery; ostry „Idę” i bardziej liryczny „Torii”. Drugi z nich został uwzględniony w ścieżce dźwiękowej i pojawił się w ostatniej scenie filmu Kamila „Passage”.

Następne nagrania realizowaliśmy pod profesjonalnym uchem Marka Dziedzica w Uniq Studio. Gdyby nie jego nieskończona cierpliwość  i troska o każdy szczegół, nie powstałoby pierwsze fachowe nagranie „Cząstek elementarnych”. Ta sesja zrealizowana po lekkim zastoju koncertowym była dla nas najwspanialszym zastrzykiem energii na następne lata grania.

Od pierwszych dni Girls in Motion przyciągało do siebie fantastyczne artystyczne dusze. Witold Wok wyróżnia się wśród nich niespotykaną aktywnością muzyczną oraz wiecznym zapracowaniem. Stąd maratony nagrań i proces miksowania utworów z Witoldem trwały najdłużej. Kosztowało nas to sporo nieprzespanych nocy, ze Złotą Lochą przy dyskografiach Jefferson Airplane czy Iggiego Popa.  Nastawiliśmy się na większy luz i swobodę wyobraźni muzycznej. Idealnym przykładem i symbolem tychże jest utwór „Sukces”. Ludzi, którzy nas wspierali w tej drodze oraz dalej są z nami, jest oczywiście dużo więcej. Wspomnę jedynie o Wojtku Teleckim, bez udziału którego nie powstałaby  jedna ważna cząstka tej płyty. Dzięki!

Girls in Motion na półce

Można grać po klubach i na próbach, tu i tam, wymieniać się energią tu i teraz, ale miło zostawić z tego kolorowego życia jakąś pamiątkę. Marzenie spełnione. Wydana i wypalona zupełnie samodzielnie. Płyta zespołu Girls in Motion stanęła na półce z innymi.

Next Post

© 2019 Girls in Motion

Theme by Anders Norén