Girls in Motion

Zespół rokendrolowy z Wrocławia zaprasza na swoją stronę.

Peter Hook & The Light Zaklęte Rewiry, Wrocław 

 

Wczorajszego wieczoru Hooky wraz z zespołem rządzili w Zaklętych Rewirach we Wrocławiu.

Na miejscu stawili się zarówno studenci gustujący w czerni jak i ich rodzice. Chociaż publiczność była o wiele bardziej różnorodna i kolorowa niż można by przypuszczać. Legenda zespołów Joy Division i New Order jest wiecznie żywa od prawie (!) półwiecza.

Koncert był sprytnie podzielony na dwie części. Trochę tak, jakby NO byli supportem JD. I faktycznie większe emocje i żar dało się odczuć przy repertuarze macierzystej formacji bohatera wieczoru.

Dance, dance, dance, dance, dance, to the radio 

Nie sposób ustać w miejscu i nie krzyczeć słów utworów, które wciąż wygrywają prostotą, ale i mocą treści, po prostu żyją. Poza tym Hooky, legenda gitary basowej, musi również uporać się z dość specyficznymi partiami wokalnymi. A jego emocje i energia na scenie są cały czas na poziomie zarówno profesjonalisty z dużym stażem, jak i młodego punkowca, który wciąż chce trochę narozrabiać.

Don’t walk away in silence

Don’t walk away

Przedostatni utwór „Atmosphere”, zadedykowany Ianowi Curtisowi, był jednym z mocniejszych momentów. Projekt Petera to właśnie przede wszystkim hołd dla jego twórczości. A już po nim pozostał tylko jedyny słuszny finał.

Nie jest tajemnicą, że brzmienie Joy Division dość mocno wpłynęło na sposób myślenia o graniu ogromnej rzeszy zespołów. Idole idolów. Dla Girls in Motion na zawsze pozostaną jedną z wielkich inspiracji surowej, szczerej muzy.

When love, love will tear us apart again

Next Post

© 2019 Girls in Motion

Theme by Anders Norén